Speelplaats De Zonne breidt uit met tuin

Gepubliceerd op  woensdag 9 april 2025

Nieuws uit het schepencollege van 1 april 2025

De kleuter- en lagere school van De Zonne wordt de komende jaren uitgebreid met een stuk tuin van een nabijgelegen perceel. Het lokale bestuur huurt die grond voor de komende negen jaar.

Die huurovereenkomst is het resultaat van enkele specifieke behoeftes. Zowel de kleuter- als de lagere school krijgen de komende jaren een grondige renovatie. Tijdens de eerste fase worden meer dan 100 kleuters tijdelijk ondergebracht in containerklassen op de speelplaats. In de tweede fase, bij de renovatie en nieuwbouw van de lagere school langs de Zonderschotsesteenweg, wordt een deel van de speelruimte afgesloten om veiligheidsredenen. De gehuurde groene speelplaats zorgt voor extra speelruimte voor de leerlingen tijdens de pauzes.

Bovendien heeft GBS De Zonne vandaag enkel een betonnen speelplaats, wat niet langer voldoet aan de huidige noden. Groene speelzones bevorderen het welzijn en de ontwikkeling van kinderen. Daarom wordt de uitbreiding ingericht als een groene speelplek, die ook na de werken beschikbaar blijft.

Het college keurde de huurovereenkomst van het perceel goed.