Iedereen kan helpen in de strijd tegen zwerfvuil. Wist je dat er in onze gemeente al meer dan 270 vrijwilligers actief zijn als 'groene' peter of meter? Ieder van hen houdt een stukje Heist proper. Ieder naar eigen vermogen. Pascal Van Acker uit Schriek (foto) is één van hen.
Waarom hij groene peter is geworden? Zijn vijf belangrijkste redenen:
- Omdat ik altijd al met de natuur ben begaan geweest. Vuil hoort nu eenmaal niet in onze natuur.
- Beroepsmatig (Paracommando op pensioen) hadden we al een 'way of life' waarbij vuil zeer nauwgezet meegenomen werd in onze rugzak tot het moment dat we het op de voorziene plaatsen konden achterlaten.
- Zwerfvuil is een realiteit. Velen klagen erover. We kunnen honderden redenen vinden waarom mensen vuil achterlaten. En we kunnen honderden redenen vinden waarmee we ons zelf overtuigen dat het niet ons probleem is. Om gewoon de andere kant op te kijken. Ik heb gekozen om er wel iets aan te doen.
- Vuil trekt vuil aan.
- Het zwerfafval in de grachten kan een normale afvoer van regenwater belemmeren, waardoor wateroverlast ontstaat.
Bedankt Pascal en alle Groene peters en meters om Heist proper te houden!
Voel jij je ook geroepen om de handen uit de mouwen te steken? Aarzel niet en contacteer team Milieu en Klimaat om jouw gratis uitrustingspakket in ontvangst te nemen!

